Untitled Document
Keyiflik
CELTİC ASTROLOJİSİ VE HANGİ AĞAÇTAN DÜŞTÜNÜZ?

Celtic astrolojisi ağaçlara dayanır. Ona göre doğduğunuz gün, hangi ağaçtan geldiğinizi ortaya çıkarıyor. İşte tarihler ve özellikleriniz.

23-31 Aralık: Elma Ağacı
1-11 Ocak: Köknar
12-24 Ocak: Karaagaç
25 Ocak-3 Şubat: Selvi
4-8 Şubat: Kavak
9-18 Şubat: Sedir
19-28 Şubat: Çam
1-10 Mart: Salkımsöğüt
11-20 Mart: İhlamur
21 Mart: Meşe
22-31 Mart: Fındık
1-10 Nisan: Üvez
11-20 Nisan: Akçaağaç
21-30 Nisan: Ceviz
1-14 Mayıs: Kavak
15-24 Mayıs: Kestane
25 Mayıs-3 Haziran: Dışbudak
4-13 Haziran: Gürgen
14-23 Haziran: İncir
24 Haziran: Hus
25 Haziran-4 Temmuz: Elma
5-14 Temmuz: Çam
15-25 Temmuz: Karaağaç
26 Temmuz-4 Ağustos: Selvi
4-13 Ağustos: Kavak
14-23 Ağustos: Sedir
24 Ağustos-2 Eylül: Çam
3-12 Eylül: Salkımsöğüt
13-22 Eylül: Ihlamur
23 Eylül: Zeytin
24 Eylül-3 Ekim: Fındık
4-13 Ekim: Üvez
14-23 Ekim: Akçaağaç
24 Ekim-11 Kasım: Ceviz
12-21 Kasım: Kestane
22 Kasım-1 Aralık: Dişbudak
2-11 Aralık: Gürgen
12-21 Aralık: İncir
22 Aralık: Kayın

AÇIKLAMALARI

AKÇAAĞAÇ (Özgür zeka): Hayalgücü ve orjinalliklerle dolu hiç de sıradan olmayan biridir. Utangaç, hırslı, gururlu, kendine güvenli, yeni deneyimlere aç biridir. Genellikle sinirli ve gergin bir yapısı vardır. Hafızası kuvvetlidir. Çok kolay öğrenir. Aşk hayatı biraz karmaşıktır. Başkalarını etkilemeyi sever.

CEVİZ: (Tutku): Garip ve zıtlıklarla dolu biridir. Egoist ve agresiftir. Beklenmedik tepkiler gösterir. Asıl bir ruhu vardır. Spontandır. Çok hırslıdır ve hiç esnekliği yoktur. Zor ve alışılmışın dışında bir eştir. Çok zor beğenir. Sadece takdir eder. Çok kıskanç ve tutkuludur. Uyum göstermek için fazla fedakarlık etmekten de hoşlanmaz. İlginç stratejiler üretir.

ÇAM (Titiz): Uyumlu ilişkileri sever. Dinç ve güçlüdür. Nasıl rahat edilebileceğini bilir. Doğal ve hareketli biridir. İyi bir partnerdir. Çok arkadaş delisi değildir. Çabuk aşık olur ama ateşi çabuk söner. Her şeyden kolay vazgeçebilir. İdeali bulana kadar her şey geçicidir. Güvenilir ve pratiktir.

DIŞBUDAK (Hırs): Farklı bir çekiciliğe sahip, hayat dolu, talepkar, düşüncesizce hareket eden ve eleştirilere kulak asmayan biri. Hırslı, akıllı, yetenekli, kaderine hükmetmeyi seven, egoist olmaya elverişlidir. Ama ona güvenebilirsiniz. Bazen beyni kalbine hükmedebilir. İlişkileri çok ciddiye alır ve sadıktır.

ELMA (Aşk): Cazibeli, fiziksel olarak dikkat çekici, etkileyici. Hoş bir auraya sahip. Flörtü seven, maceraperest ama hassas ve her zaman aşık bir tiptir. Sevmeye ve sevilmeye meraklıdır. Sadık ve hassas bir eştir. Cömerttir. Bilimsel konulara yeteneği vardır. Bugün için yaşar. Hayalgücü yüksektir.

FINDIK (Olağanüstü): Çekici, anlayışlı, insanları nasil etkileyeceğini bilen, fazla talepkar olmayan, sosyal hayatta aktif ve girişken hatta dövüşken biridir. Popülerdir. Psikolojik durumu çabuk değişir. Kaprisli bir aşıktır. Ama dürüst ve eşine toleranslı davranır. Kusursuz bir yargı yeteneği vardır.

GÜRGEN (Zevk sahibi): Cool bir güzel. Dış görünüşüne ve bakımlı olmaya dikkat eder. Zevk sahibidir. Başkalarını kendinden fazla düşünür. Hayatı mümkün olduğunca kolay bir hale getirmeye çalışır. Disiplinli bir hayat için kılavuzluk eder. İlişkilerinde kibardır. Farklı sevgililer bulmak ister. Duygularıyla ilgili olarak mutluluğu yakalaması kolay olmaz. Çoğunlukla da başkalarına güvenmez. Kararlarından da asla emin olmaz.

HUS (Esinlenme): Hayat dolu, etkileyici, elegan, arkadaş canlısı, gösterişten uzak, mütevazi, aşırılıklardan hoşlanmayan, kaba şeylerden nefret eden biridir. Doğal ve sakin bir yaşamı tercih eder. Fazla tutkulu değildir. Hayalgücü yüksek ve az hırslıdır. Sakin ve uygun ortamlar yaratır.

IHLAMUR (Şüphe): Hayatın ona getirdiklerini kabul eder. Kavga ve tartışmadan nefret eder. Çalışkandır, tembelliği ve bencilliği hiç sevmez. Streslidir. Yumuşak huylu ve merhametlidir. Arkadaşları için çekinmeden fedakarlık yapar. Becerikli olmasına rağmen bunları değerlendirmesini bilmez. Mızmızdır. Kıskanç fakat vefalıdır.

İNCİR (Hassasiyet): Çok güçlü, bağımsız, tartışmalara ve zıtlıklara fazla izin vermeyen, aile hayatına düşkün, iyi bir baba ve hayvanseverdir. Sosyal bir kelebek gibidir. Espriden anlar, aylaklığı ve tembelliği de sever. Bencilliği vardır. Akıllı ve pratiktir.

KARAAGAÇ (Asil): Müşfik, fiziksel olarak düzgün, giyimine dikkat eden, taleplerinde aşırlığa kaçmayan, insanlara neşe verebilen, liderlik etmeyi seven ama kendisi altta olmayı sevmeyen biridir. Dürüst ve sadık bir eştir. Başkaları için karar vermeyi sever. Cömerttir. Pratik zekası güçlü ve iyi bir espri anlayışı vardır.

KAVAK (Tatminsiz): Fazla kendine güvenmeyen, sadece gerektiği zaman cesaretli olan biridir. Arkaşının güçlü olmasını ve sıkı insanlarla muhattap olmasını sever. Çok seçicidir. Genellikle yalnızdır. Artistik bir doğası vardır. Kin tutar. İyi bir organizatördür. Felsefik takılmayı sever. Ama her durumda güvenilebilir biridir. İlişkilerini de çok önemser.

KAYIN (Yaratıcılık): İyi bir zevki vardır. Görünüşe ve kendi görüntüşüne önem verir. Materyalist sayılır. Hayati ve kariyeri için çok ve düzenli çalışır. Ekonomiktir. Gereksiz risklere girmez. Makul bir tiptir. Diyet ve sporla fizikine dikkat eder.

KESTANE (Dürüstlük): Alışılmadık bir güzelliği vardır ama insanları etkilemek gibi bir derdi yoktur. Adil ve neşelidir. Doğuştan diplomattır. Çok kolay huzursuzluğa kapılır ama her türlü ilişkisinde hassastır. Bazen olagandışı davranır. Sevgili bulmakta güçlük çeker.

KÖKNAR (Gizem): Sıradışı bir zevki vardır. Sofistike ve kadırsınastır. Güzel olan her seyi sever. Dikbaşlı, çabuk mood değiştiren, bencil olmasına rağmen kendisine yakın olanlarla ilgilenen biridir. Çok mütevazi olduğu söylenemez. Hırslıdır. Memnun edilmesi zor bir sevgilidir. Çok arkadaşı vardır. Çünkü ona güvenebilirsiniz.

MEŞE (Cesaret): Sağlam yaradılışlı, cesur, güçlü, bağımsız girişkendir. Acıma duygusu çok yoktur. İşini şansa bırakmayı sevmez. Ayaklarını yere sağlam basmak ister. Hareketlidir.

SALKIMSÖĞÜT (Melankoli): Güzel ve çok melankoliktir. Etkileyicidir. Güzel ve zevkli şeylere meraklıdır. Seyahat etmeyi sever. Hayalperesttir. Kaprisli ama dürüsttür. Başkalarının duygularına önem verir. Çabuk etki altında kalır ama beraber yaşanması zordur. Talepkardır. Sezgileri de kuvvetlidir. Aşıkken acı çeker ama demir atabileceği birini bulabilir.

SEDİR (Güven): Zarif, her ortama ayak uydurabilen, lüksü seven, sağlığına dikkat eden, kendine güvenen, başkalarına da biraz yukarıdan bakan biridir. Kararlı, sabırsız ve başkalarını etkilemeyi sever. İyimserdir ve beceriklidir. Tek ve gerçek aşkını bekler. Çabuk karar verir.

SELVİ (Sadakat): Güçlü, fiziksel olarak kaslı, her ortama uyabilen, hayatla fazla uğraşmayan, hoşnut, iyimser, paraya meraklıdır. Yalnızlıktan nefret eder. Kolay kolay tatmin edilemeyecek kadar tutkuludur. Ama sadıktır. Moodu çabuk degişir. Kurallara boyun eğmez. Biraz da ukala ve ilgisizdir.

ÜVEZ (Hassasiyet): Dikkat çekici, neşe verici, bencillikten uzak, dikkat çekmeyi seven biridir. Hayata bağlıdır. Yerine ve duruma göre hem bağımlı hem bağımsız olabilir. Zevklidir. Duygusal, hassas, tutkulu ve artistik özellikleri vardır. İyi bir eş olur ama çok zor affeder.

ZEYTİN (Erdem): Güneşi, sıcak havaları sever. Makul biridir. Kibar duyguları vardır! Agresyon ve şiddetten kaçınır. Sakın ve toleranslıdır. Adalet duygusu gelişmiştir. Hassas, kıskançlıktan uzak bir yapısı vardır. Okumayı ve sofistike insanlarla muhatap olmayı sever.