Untitled Document
Keyiflik
YALNIZ YAŞAMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ

* Sabah işe gitmeniz gerekiyor ve kendinizi hiç iyi hissetmiyorsunuz. Ne mutlu size..! İstediğiniz kadar surat asabilirsiniz. "Sabah sabah bu ne surat" diyen birisi yok yanınızda.

* Akşam işten eve gelince kendinize güzel bir ekmek arası sandviç hazırlayın. Oh..! Ne güzel, yemek, bulaşık derdi de yok. Dünkü bulaşıklar mı..? Boşverin, sizden hesap soracak kimse yok ki..?

* Gece yatağınıza yattığınız zaman 300 kere dönün yatakta, yorganı istediğiniz kadar çekin. Gün gelip yatağın kıyısında soğuktan titreyerek "ahh, ah, neydi o sıcacık yatağımda yayıla yayıla yattığım günler" diyeceğinizi unutmayın ve ancak yalnızken yatakta tam tur dönme şansına sahipsiniz. (Bir insan ortalama gecede 60 kez döner.)

* Tanıdığınız bütün hanımefendi ve beyleri (aranızda duygusal bir bağ olması gerekmiyor) yemeğe davet edin, onlara şiirler okuyun, mektuplar yazın. Nasıl olsa ileride annenize giderken ve hatta sizin için bir başkasının yapmasının mümkün olmadığı en önemli ihtiyacınızı bile giderirken yazılı izin almanız gerekecek..!

* Arkadaşlarınızla dışarıda eğlenmeye çıktığınız akşamlar masayı en son siz terkedin. Saat 24:00' te ayrılmak zorunda kalan, gece boyunca cep telefonuyla eve hesap vermek zorunda kalan arkadaşlarınızın size imrenerek bakmasından vahşi bir zevk alın..

* Resim yeteneğiniz mi var..? Hiç durmayın resim yapın. Gitar çalın, satranç oynayın. Çünkü ileride musluk tamirinden, elinize verilen uzun alışveriş listelerinden, servis ş öforü gibi bir oraya bir buraya gitmekten bunlara ayıracak zamanınız olmayacak.

* Takvime bağlı olmanıza da gerek yok. Nasıl olsa aybaşında maaşınızı elinize veriyorlar. Takvimler doğum günleri, evlilik yildönümlerini unutmamak içindir. Sizin başınıza unuttuğunuz günleri kalkacak biri olmadığına göre...!

* Sabaha kadar bilgisayarınızın başında oturun. Nasıl olsa yakında "hemen bir mailcheck yapıp çıkacağım." diyeceğiniz günler gelecek.

* Evli arkadaşlarınızdan uzak durun. Rahatınızı kıskandıkları için sizi sabote etmeleri olasılığı vardır. "Tam sana göre" diyecekleri en az bir kızkardeş, iki baldız, dört teyze kızı, ve beş komşuya sahiptirler..!

* Ben mi..?

TABİİ Kİ EVLİYİM..! HAYIR ASLA DEĞİLİM..! YA DA NE FARKEDER..!

Bunları bilmek için medeni durumunuzda bir değişiklik yapma mecburiyetiniz yok... Her şeyi yaşayarak öğrenmek gibi bir iddianız yoksa size son söz Güney Afrika' nın en bilge insanlarının yaşadığı ZULU kabilesinden...

Derler ki "Yalnızca bir deli suyun ne kadar derin olduğunu iki ayağı ile birden anlamaya çalışır" onlar böyle der.. :)

Copyright by Ziya